Organisering

Styregruppe

 

Formand 
Morten Vinge
Kommunaldirektør
Næstformand 
Kamma Eilschou Holm
Adm. direktør
Charlotte Søndergren Planlægningschef Per Wulff 
Teknik- og energichef
       
Jørgen Abildgaard Projektchef Jan Olsen
Underdirektør
Gitte Larsen
Enhedschef for Miljø og Ressourcer
Lars Gullev
Direktør
       

Jacob S. Simonsen
Direktør

Peter Kristensen Markedsudviklingschef Jørgen Lerhard
Direktør
Thomas Barfoed
Direktør
       
Niels Sørensen
Stabs- og projektchef

Martin Holgaard
Direktør

Trine Holmberg
Direktør
Lars Bruun Sørensen
Head of project development
       
Lars Mørk
Direktør
Poul Erik Lauridsen Direktør    
   

 

Noter:

Martin Holgaard repræsenterer kommunerne: Roskilde, Greve, Solrød og Køge.
Jan Olsen repræsenterer Norfors, Hillerød Forsyning og Forsyning Helsingør.

 

 

Projektgruppe

 

Marianne Andersen Bjarke Kyhn Søren Løgstrup Hansen Alexander Kousgaard Sejbjerg
       
Johan Vedel Marianne Brink Sørensen Niels Peter Nimb Nete Pilemand

 

 

Arbejdsgrupper

Arbejdsgrupperne arbejder med forskellige fokusområder, og består af repræsentanter fra de forskellige kommuner og forsyningsselskaber, der samarbejder med Gate 21, samt Region Hovedstaden. Nedenfor får du et overblik over medlemmerne af de forskellige arbejdsgrupper.

 

Styregruppe

 

Formand
Morten Winge
Kommunaldirektør
Næstformand
Kamma Eilschou Holm
Adm. Direktør
   
Charlotte Søndergren
Planlægningschef
Per Wulff
Teknik- og energichef
   
Jørgen Abildgaard
Projektchef
Jan Olsen
Underdirektør
   
Gitte Larsen
Enhedschef for Miljø og Ressourcer
Lars Gullev
Direktør
   
Jacob S. Simonsen
Direktør
Peter Kristensen
Markedsudviklingschef
   
Jørgen Lerhard
Direktør
Thomas Barfoed
Direktør
   
Niels Sørensen
Stabs- og projektchef
Martin Holgaard
Direktør
   
Trine Holmberg
Direktør
Lars Bruun Sørensen
Head of project development
   
Lars Mørk
Direktør
Poul Erik Lauridsen
Direktør

 

Noter:

Martin Holgaard repræsenterer kommunerne: Roskilde, Greve, Solrød og Køge.

Jan Olsen repræsenterer Norfors, Hillerød Forsyning og Forsyning Helsingør.

 

 

Projektgruppe

 

Marianne Andersen Bjarke Kyhn
   
Søren Løgstrup Hansen Alexander Kousgaard Sejbjerg
   
Johan Vedel Marianne Brink Sørensen
   
Niels Peter Nimb Nete Pilemand

 

 

Arbejdsgrupper

Arbejdsgrupperne arbejder med forskellige fokusområder, og består af repræsentanter fra de forskellige kommuner og forsyningsselskaber, der samarbejder med Gate 21, samt Region Hovedstaden. Nedenfor får du et overblik over medlemmerne af de forskellige arbejdsgrupper.

KONTAKT

 

Seniorprojektleder

Anders Hasselager

Telefon: 53 89 70 04

anders.hasselager@gate21.dk

PARTNERE

ARC, Argo, CTR, Evida, HOFOR, VEKS, Norfors, Vestforbrænding, Hillerød Forsyning, Forsyning Helsingør og Ørsted.

KOMMUNER

Region Hovedstaden: Albertslund, Allerød, Ballerup, Bornholms Regionskommune, Brøndby, Dragør, Egedal, Fredensborg, Frederiksberg, Frederikssund, Furesø, Gentofte, Gladsaxe, Glostrup, Gribskov, Halsnæs, Helsingør, Herlev, Hillerød, Hvidovre, Høje-Taastrup, Hørsholm, Ishøj, København, Lyngby-Taarbæk, Rudersdal, Rødovre, Tårnby, Vallensbæk.

Region Sjælland: Greve, Køge, Roskilde, Solrød.

VARIGHED

Januar 2019 – December 2021